Γεννημένος στις 18 Δεκεμβρίου 1992, στην Ελβετία, αγωνίζεται ως μέσος. Τις τέσσερις τελευταίες σεζόν, πριν έρθει στην ομάδα μας τον Αύγουστο του 2022, έπαιξε στη Βαντούζ του Λίχτενσταϊν, η οποία μετέχει στο πρωτάθλημα της Ελβετίας. Είχε μάλιστα 7 συμμετοχές σε αγώνες για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
Προέρχεται από τα τμήματα υποδομής της Ζυρίχης και έχει παίξει στις Ελβετικές Σεντ Γκάλεν, Βιλ, στη Μπάλτσερς (Λιχτενστάιν), στην Αλταχ (Αυστρία), στη Ριντ (Αυστρία) και στην Μπλάου Βάις Λιντς (Αυστρία). Υπήρξε στέλεχος των Εθνικών ομάδων Κ-17, Κ-16 και Κ-15 της Ελβετίας.