Γεννημένος στις 25 Απριλίου 1989 στην Αργεντινή αγωνίζεται ως πλάγιος μπακ. Στη χώρα μας ήρθε πρώτη φορά το 2013 για λογαριασμό του Αστέρα Τρίπολης, στον οποίο έπαιξε για μια τριετία και είχε 107 συμμετοχές, - οι 14 στο Europα League -, δύο γκολ και πέντε ασίστ.
Στην ομάδα μας ήρθε το καλοκαίρι του 2022 και ένα χρόνο νωρίτερα αγωνίστηκε στον Παναιτωλικό με τον οποίο συμπλήρωσε 32 συμμετοχές σε πρωτάθλημα και Kύπελλο. Έχει επίσης αγωνιστεί σε Ρασίνγκ Κλουμπ, Κίλμες, Πλατένσε και Μπόκα Ουνίδος.