Γεννημένος στις 20 Φεβρουαρίου 1992, στο Μπρεστ της Λευκορωσίας, εντάχθηκε στο δυναμικό της ομάδας μας τον Ιανουάριο του 2021. Έχει ύψος 1,94 μ και αγωνίζεται στη θέση του σέντερ φορ. Στη χώρα μας ήρθε για πρώτη φορά τον Ιανουάριο του 2017 για λογαριασμό του Πλατανιά.
Τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα τα έκανε στην Ντιναμό Μπρεστ, αλλά διακρίθηκε με τη Μπάτε Μπορίσοφ (190 συμμετοχές, 53 γκολ, 27 ασίστ). Έχει ακόμα παίξει στην ουγγρική Φερεντσβάρος, και στην Κίμκι της Ρωσίας.
Έχει κατακτήσει 5 πρωταθλήματα Λευκορωσίας, 2 Ουγγαρίας και 2 Κύπελλα Λευκορωσίας. Είναι 21 φορές διεθνής και έχει σημειώσει 1 γκολ με την Εθνική Λευκορωσίας.