1

Φιλική ισοπαλία στο Αιγάλεω

MultimediaΤμήματα ΥποδομήςΕισιτήριαΕπικοινωνία Φιλική ισοπαλία στο Αιγάλεω

Απόλλων Σμύρνης και Αιγάλεω ήρθαν ισόπαλοι 1-1 σε φιλικό αγώνα στο γήπεδο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης». Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 3′ με γκολ που πέτυχε ο Ηλίας Τσιλιγκίρης με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 14ο λεπτό ο Παναγιώτης Μωραΐτης με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Μικαέλ Περέιρα διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Η ομάδα μας έπαιξε με δέκα παίκτες από το 75ο λεπτό λόγω τραυματισμού του Μαξιμιλιάνο Κουάδρα.

ΑΙΓΑΛΕΩ: Σκαφίδας (40′ Σικαλιάς, 78′ Χριστοδουλίδης), Παπανικόλας, Βλαχομήτρος (55′ Ραμίρεζ), Τσιλιγκίρης (71′ Καμαρά), Τσίτσαρης (71′ Σταματάκης), Μπούσης,  Μπαστιάνος (65′ Ματέα), Φουρλάνος (78′ Σπίνος), Δημούτσος (57′ Πολυχρόνης), Σταματής (65′ Κωστανάσιος), Χοτζάλι (55′ Παλτόγλου).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Σόρτσαν (30′ Κίναλης, 60′ Κότσαρης), Λούι (46′ Παπαγεωργίου), Τάμπας, Ντομίνγκες (46′ Μουανζά), Τσαμούρης (32′ Τσελεπίδης), Φατιόν (46′ Θεοχάρης), Μουστακόπουλος, Χαλίμι (46′ Πατάπης), Περέιρα (46′ Ερέρα), Μωραΐτης, Καρίμ (46′ Κουάδρα).