1

Νίκη στην Ηλιούπολη

Φιλική νίκη επί της Ηλιούπολης με 3-2 στο Α’ Δημοτικό Γήπεδο Ηλιούπολης πέτυχε ο Απόλλων Σμύρνης. Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε ο Ερέρα με πλασέ στο 8ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης δύο λεπτά αργότερα με λόμπα πέτυχε το 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 17′ με σουτ του Τρανταφυλλάκου. Στο 51′ ο Τσελεπίδης με κεφαλιά πέτυχε το 1-3 και στο 75′ ο Τριανταφυλλάκος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-3.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Περιστερίδης (57′ Πασαλιμανιώτης), Μιουριέλ (46′ Κωστόπουλος), Ανδρέου, Ζιούλης, Γκουτσούλιας, Κρέτση (46′ Μπαξεβάνος), Τσαφταρίδης(68′ Ντόι), Τριανταφυλλάκος, Βάρκας (57′ Βασιλείου), Δημητριάδης (46′ Άντο, 79′ Γεωργιάδης), Μπαστακός (68′ Χέμπερτ).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κότσαρης (62′ Σόρτσαν), Λούι (68′ Μαζέτι), Tσελεπίδης (68′ Tσαμούρης), Κοροβέσης (68′ Τάμπας), Ντομίνγκες (68′ Μουενζά), Φατιόν (68′ Αναστασόπουλος), Μουστακόπουλος (82′ Χατζημάρκος), Κουάδρα (68′ Θεοχάρης) ,Μωραΐτης, Περέιρα (68′ Παπαγεωργίου), Χερέρα (68′ Πατάπης).